Z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 klasy 4a i 4b przygotowały krótki program artystyczny. Następnie pani dyrektor Ilona Czernik i przewodnicząca Rady Rodziców Bronisława Ozdarska podziękowały nauczycielom kończącym pracę w naszej szkole oraz rodzicom za pracę na rzecz szkoły, wręczając pamiątkowe dyplomy. Przyznano także tytuł Przyjaciela Szkoły - panu Marcinowi Iwachów oraz panu Sławomirowi Szczerbie, którzy szczególnie wspierają działania naszej placówki. W kolejnej części apelu uhonorowano najlepszych sportowców, doceniono uczniów za całoroczną zbiórkę surowców wtórnych, za pracę w Samorządzie Uczniowskim i Szkolnym Kole Wolontariatu. Rozstrzygnięto także konkurs Najlepsza Klasa. W ostatniej części uroczystości pani dyrektor wraz z przewodniczącym Rady Gminy Oława panem Mariuszem Michałowskim i dyrektorem Gminnego Zespołu Oświaty panem Stanisławem Górką wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz dyplomy dla rodziców. Gratulujemy wszystkim i życzymy udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Nowe komputery!
Serdecznie dziękujemy Fundacji Santander za przekazanie naszej szkole darowizny w postaci 15 komputerów stacjonarnych i 10 laptopów. Pozyskany sprzęt umożliwi doposażenie pracowni komputerowych, biblioteki i sal lekcyjnych.
Najlepsi z Najlepszych 2022/2023
20 czerwca nagrodzono najlepszych uczniów z gminy Oława w ramach konkursu „Najlepsi z Najlepszych”. Celem konkursu jest wyróżnienie i uhonorowanie uczniów za wybitne wyniki edukacyjne, sukcesy sportowe, działalność charytatywną i samorządową. W tym roku byliśmy gospodarzami ww. uroczystości. Na uroczystej gali zostali nagrodzeni następujący uczniowie z naszej szkoły: Hubert Surdel (8b), Hanna Gałęza (8b), Zofia Mykita (8a) oraz Maja Jarzyna (8a).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
2
Zakończenie klas ósmych
19 czerwca odbyła się uroczysta akademia, w czasie której pożegnano tegorocznych absolwentów. Zgodnie z tradycją szkoły na początku odtańczono poloneza, a następnie przyszedł czas na wspomnienia i wzruszające podziękowania. Podczas tej uroczystości członkowie jeszcze aktualnego samorządu uczniowskiego przekazali obowiązki, w tym sztandar szkoły, swoim następcom z klas siódmych. Uczniowie klas ósmych przygotowali prezentację oraz filmik, w których zawarli najciekawsze wspomnienia ze wspólnie przeżytych chwil w szkole.
6Ciekawym punktem programu była część rozrywkowa, w czasie której klasy siódme pożegnały klasy ósme. Po oficjalnej części przyszedł czas na słowa podziękowań kierowanych do dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły. Na końcu apelu wychowawczynie wręczyły swoim uczniom statuetki Bystrzaków w różnych, ciekawych kategoriach. Następnie wszyscy udali się do świetlicy w Janikowie, gdzie rodzice przygotowali prawdziwą ucztę połączoną z zabawą taneczną.
Ósmoklasiści, wychowawczynie i nauczyciele dziękują rodzicom za tak wspaniałe pożegnanie!
Życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach!
Co to był za DZIEŃ :)
Co to był za dzień!!! Dzisiaj mogliśmy podziwiać talenty naszych uczniów:) Jako pierwsze wystąpiły klasy piąte i zaprezentowały przedstawienie teatralne na podstawie lektury "Mały Książę", następnie dzieci z zerówek i klas 1-4 uczestniczyły w kolejnym już Przeglądzie Piosenki Angielskiej. Było wspaniale! Zobaczcie sami:)
VI Rajd Naszych Milusińskich:)
W dniach 15-16.06.2023 r. nasza szkolna schola Milusińscy Pana pod opieką pani Alicji Bronowickiej pojechała na VI już rajd pod hasłem: W poszukiwaniu Pana Boga w górach. W tym roku nogi zaniosły rajdowiczów w Beskid Śląski. W czasie wspólnego wędrowania nie zabrakło czasu na grę terenową, radosny śpiew, Eucharystię i piękną modlitwę. Pogoda i humory wszystkim dopisywały. Po dotarciu do Schroniska PTTK na Stożku Wielkim, Milusińscy Pana wieczór spędzili przy ognisku. Śpiewom i radości nie było końca. Coroczny rajd w góry jest formą podsumowania posługi w Bystrzycy i poza jej granicami, jaką pełnią dzieci i ich rodzice w Milusińskiej Rodzinie. Chwała Panu Bogu, który czuwał nad dzielnymi piechurami i pozwalał im odkrywać Siebie w pięknie otaczającej przyrody i bliskości drugiego człowieka na szlaku.
XX Integracyjne Zawody Sportowe
15 czerwca klasa 3 b odwiedziła Zespół Szkół Specjalnych w Oławie, gdzie brała aktywny udział w XX Integracyjnych Zawodach Sportowych- „Wakacje, tuż, tuż!”. Najpierw nasi uczniowie zwiedzili szkolny budynek. Najbardziej podobała im się sala do integracji sensorycznej, szkolna siłownia oraz „zielony taras” na dachu szkoły. Następnie uczestniczyli w zawodach sportowych., które obejmowały różne konkurencje. Wspólna zabawa z uczniami oławskiej placówki była okazją do zawarcia nowych znajomości i doświadczania pozytywnych emocji w kontakcie z innymi dziećmi. Spędzony czas upłynął w miłej atmosferze-najważniejsza była integracja i dobra zabawa.
Organizatorom wydarzenia, a zwłaszcza pani Ewie serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w wspaniałej lekcji integracji, tolerancji i za ogromną ilość pozytywnej energii.
3
Turniej Gier Planszowych
W środę 7 czerwca w naszej szkole odbył się finał turnieju gier planszowych zorganizowany przez Stowarzyszenie Brzesko-Oławska Wieś Historyczna. Finał był poprzedzony rozgrywkami w szkołach Gminy Oława, w sumie zagrało ok 1000 uczniów! Do ścisłego finału dostało się 45 uczniów, którzy rywalizowali w 3 kategoriach. Turniej przebiegał w bardo sympatycznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięscy nagrody. Uczniowie naszej szkoły jak zwykle rozbili bank, zajmując we wszystkich kategoriach czołowe miejsca. Zwycięzcom gratulujemy i bardzo dziękujemy prowadzącym turniej oraz Stowarzyszeniu Brzesko-Oławska Wieś Historyczna za przygotowanie i przeprowadzenie całego turnieju i finału:)
Nasza reprezentacja na podium!!!
Kategoria klas 1-3
1 miejsce - Antonina Jarosławska, kl. 3b
2 miejsce - Marcel Adamczyk, kl. 2b
Kategoria klas 4-6
2 miejsce - Iwona Żak, kl. 6b
3 miejsce - Milena Świegot, kl. 5b
Kategoria klas 7-8
1 miejsce - Hubert Surdel
2 miejsce - Konrad Kowal
GRATULUJEMY!!!
Wycieczka do Złotego Stoku
W dniach 12-14.06.2023 klasa 3a wybrała się na wycieczkę szkolną do Złotego Stoku. Poznaliśmy tajemnice starej kopalni złota i staliśmy się uczestnikami "gorączki złota", które własnoręcznie wypłukaliśmy. Chodziliśmy po górach, penetrowaliśmy podziemne chodniki i sztolnie, pływaliśmy w podziemiach łodzią, próbowaliśmy swoich sił z profesjonalnym wykrywaczem metali, strzelaliśmy, a nawet produkowaliśmy papier.
Na pewno niezapomnianym elementem naszej wycieczki będzie nocne zwiedzanie kopalni Ostatnim etapem było spotkanie z ptakami drapieżnymi, które było inspirującą lekcją przyrody. To była wspaniała wycieczka!
Wycieczka do Zoo
We wtorek, 13 czerwca, klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do wrocławskiego ZOO . Największe wrażenie zrobiło na dzieciach Afrykarium. Z wielkim zainteresowaniem oglądały morskie stworzenia w tunelu wodnym. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu wrażeń i radości oraz był wspaniałą lekcją przyrody.
2
Bez korzeni nie zakwitniesz
Uczennice naszej szkoły Lena Jewusiak (4b), Pola Ozdarska (5b) oraz Marcelina Niedźwiedź (6b) brały udział w ogólnopolskim konkursie historycznym „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Główny zadaniem konkursowym było przygotowanie drzewa genealogicznego swojej rodziny oraz opis rodzinnych dziejów. Celem konkursu było nie tylko zainteresowanie młodych ludzi tematyką poszukiwań genealogicznych i archiwalnych, ale również kulturą i historią społeczności lokalnej oraz regionalnej. Konkurs to wspólny projekt Archiwów Państwowych oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Nasze uczennice zostały zaproszone na galę podsumowującą konkurs do Wrocławia do siedziby Archiwum Państwowego i chociaż ich prace nie zakwalifikowały się do ścisłego finału, zostały docenione przez jury i zaprezentowane w czasie gali. Po części oficjalnej wydarzenia, uczestnicy gali brali udział w warsztatach historycznych, a ich opiekunowie mogli zwiedzić budynek Archiwum Państwowego i poznać tajniki pracy archiwistów. Gratulujemy Lenie, Poli i Marcelinie i życzymy dalszych sukcesów!
Big Challenge
Konkurs Big Challenge z języka angielskiego rozstrzygnięty - najlepszy w tym roku w szkole okazał się Maciej Czajkowski z klasy 8b, drugim laureatem został Hubert Surdel z klasy 8b, a na trzecim miejscu Zuzanna Grzymska z klasy 6b. Rewelacyjny wynik osiągnęli również Sara Bader z klasy 6b oraz Maksymilian Bochocki z klasy 5a.
Gratulujemy laureatom!
Koordynator konkursu Iwona Kivrak
Wycieczka klas 6ab
W dniach 29.05.- 01.06.2023 klasy szóste wybrały się na wycieczkę szkolną do Krakowa. Po drodze klasy 6ab odwiedziły tajemniczy Zamek w Ogrodzieńcu, w którym uczniowie brali udział w warsztatach malowania tarcz obronnych oraz spersonalizowanych torebek z wizerunkiem zamku. W drugim dniu spacerowaliśmy po Ojcowskim Parku Narodowym, zwiedzając m.in. Zamek w Pieskowej Skale oraz Jaskinię Nietoperzy.
Kolejny dzień klasy szóste spędziły w Krakowie, podziwiając przepiękne zabytki Krakowa z przemiłą Panią przewodnik, która przybliżyła nam ciekawą historię tego miasta. Zachwycił nas szczególnie Wawel z bogatą historią: Dzwon Zygmunta, Groby Królów Polskich…..Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w podziemiach Kopalni Soli w Bochni. Zwiedzanie kopalni było bardzo interesujące ze względu na liczne atrakcje takie jak, podróż pociągiem, krótki rejs łodzią oraz mecz koszykówki przeprowadzony przez chłopców klas szóstych z turystami z Holandii. Oczywiście nasi chłopcy wygrali!!!!!! A wszystko odbywało się 250 metrów pod ziemią!!!!! Wspaniała wycieczka za którą bardzo dziękujemy i prosimy o więcej takich wyjazdów!!!!
Klasy 6a i 6b z wychowawczyniami Dorotą Semenowicz i Iwoną Kivrak
Pokaz mody:)
Jedną z atrakcji towarzyszących obchodom Dnia Dziecka w naszej szkole był pokaz mody, zorganizowany w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Strój na każdą okazję, czyli jak Cię widzą, tak Cię piszą". Specjalnie na tę okazję uczniowie poszczególnych klas 4-8 przeszli po przygotowanym wybiegu i zaprezentowali stroje zgodnie z wylosowaną wcześniej kategorią. I tak, wszyscy mogli podziwiać strój wieczorowy, na deszczowe dni, sportowy, letni, podróżnika, kibica, galowy, na rozmowę o pracę oraz uczniowski - codzienny. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami wykazały się ogromną inwencją i poważnym podejściem do tematu. Każda klasa omówiła zasady tworzenia wybranych stylizacji zgodnie z przyjętymi standardami. Była to z pewnością szansa do zaznajomienia się z nimi, a równocześnie okazja do dobrej zabawy.
Wycieczka klas ósmych do Krakowa, Zakopanego i Wieliczki
W dniach 29 - 31 maja uczniowie z klasy 8 „a” i „b” w ramach projektu edukacyjnego Poznaj Polskę pojechali na trzydniową wycieczkę do Krakowa, Zakopanego i Wieliczki.
W pierwszym dniu mieli okazję zobaczyć: Wawel, czyli siedzibę królów Polski; malowniczy Stary Rynek; Sukiennice; Kościół Mariacki; Bulwar Wiślany; Aleję Gwiazd; Klasztor i Bazylikę Franciszkanów; Bramę Floriańską i mury obronne; Barbakan i Collegium Maius oraz Smoka Wawelskiego. A także odbyć spacer ulicami Krakowa i dzięki przewodnikowi dowiedzieć się wielu rzeczy o historii.
Dzień drugi przeznaczony był na pieszą wycieczkę. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody spacerując Doliną Kościeliską. Dużą atrakcją okazało się wejście do jaskini Smoczej Jamy w Wąwozie Kraków. Następnie zwiedzali Stary Kościół i cmentarz na Pęksowym Brzysku. Po tak intensywnym zwiedzaniu był czas wolny na spacer po Krupówkach oraz kupienie pamiątek.
Ostatnim punktem wycieczki była Kopalnia Soli w Wieliczce. W trakcie wędrówki po kopalni, podziwiali niespotykane na powierzchni krajobrazy: solankowe jeziora, podziemne komory, w tym niezwykłą Kaplicę św. Kingi. Do kopalni zeszli po 380 stopniach na głębokość 64 m., po drodze mogli obejrzeć solne podziemia oraz zobaczyć jak niegdyś wyglądała praca górników. Na powierzchnię wyjechali windą z poziomu III (z głębokości 135 m).
Był to naprawdę świetnie spędzony czas, ale przede wszystkim ciekawa lekcja poglądowa.
10
Konferencja naukowa pt.”ZIELONA PRZYSZŁOŚĆ REGIONU. Alternatywne źródła energii dziś i jutro”.
Gminny Konkurs Ekologiczny stał się inspiracją do zorganizowania w naszej szkole konferencji naukowej pt.”ZIELONA PRZYSZŁOŚĆ REGIONU. Alternatywne źródła energii dziś i jutro”.
W Dzień Ziemi uczniowie Hubert Surdel i Szymon Wojtowicz reprezentowali naszą szkołę w gminnych zawodach wiedzy o ekologii i ochronie środowiska. Zdobyli tam trzecie miejsce, wyprzedzając pięć innych zespołów. Gratulujemy!!!
Ważnym elementem tego sukcesu była bardzo wysoko oceniona przez komisję konkursową, przemyślana przez członków Szkolnego Koła Biologicznego i wykonana w szkole, praca plastyczna na temat alternatywnych źródeł energii. To ona stała się przyczynkiem do zorganizowania u nas, w Bystrzycy konferencji naukowej pt. ZIELONA PRZYSZŁOSĆ REGIONU. Alternatywne źródła energii dziś i jutro”.
Wzięli w niej udział zaproszeni goście oraz uczniowie starszych klas od 6 do 8 wraz z nauczycielami. Wszystko zaczęło się od prezentacji niekonwencjonalnych, samoregenerujących się źródeł energii, dotychczas wykorzystywanych w Polsce. Do ich przedstawienia Hubertowi i Szymonowi posłużyła makieta (praca konkursowa), prezentująca powstawanie energii z: wiatru, promieniowania słonecznego, spadku wód płynących, biogazu, biomasy oraz wód geotermalnych.
Ten opis teraźniejszości poszerzyli , a następnie „otworzyli drzwi „ do toczącej się już przyszłości, w pozyskiwaniu zielonej energii z wodoru, dwaj wyjątkowi prelegenci: Pan Ernest Wojtowicz (Sigma Project) i Pan Adam Wąsowicz (Promet – Plast).
W bardzo przystępny sposób, kolejno wyjaśniali jak powstaje energia wodorowa, do czego może być wykorzystywana, jak można ją magazynować i jak transportować. Najbardziej zaskakujące dla młodych słuchaczy była informacja o tym, że mieszkają w gminie, która jest pierwszą w Polsce stawiającą na produkcję i wykorzystanie energii z zielonego wodoru, a potwierdzili to obecni na konferencji Wójt Gminy Oława Pan Artur Piotrowski i Przewodniczący Rady Gminy Pan Mariusz Michałowski . Wizja bardzo bliskiej, bo jedynie kilku letniej, przyszłości związanej z czystszym powietrzem, autami jeżdżącymi na wodór zamiast benzyny czy oleju napędowego, górki saneczkowej lub stoku narciarskiego (powstających w Gaju za Oławą) chłodzonych zieloną energią, „rozpaliły głowy słuchaczy”. Prelegenci cierpliwie odpowiadali na wiele ciekawych pytań formułowanych przez młodzież i dorosłych.
Podsumowanie konferencji :
- poznaliśmy nowe niekonwencjonalne źródło energii
- wiemy co się dzieje w okolicy (w gminie),
- chcemy pojechać do Gaju Oławskiego i zwiedzić elektrownię wiatrową, zobaczyć ogniwa perowskitowe (których twórcą jest wrocławianka) wykorzystywane na polach uprawnych nie tylko do produkcji energii ze słońca, zobaczyć powstające tam budowle związane z energią wodorową, m.in. stok narciarski i pewnie jeszcze nie jedno,
- warto było posłuchać mądrych ludzi, którzy są czasem bardzo blisko nas – Pan Adam jest mieszkańcem Oławy, Pan Ernest (tata Szymona i Emilki z naszej szkoły) Janikowa, a mogą bardzo wiele wyjaśnić, przybliżyć, a może nawet wpłynąć na zainteresowania i wybory życiowe,
- był to bardzo dobrze spędzony czas , który zachęca do zaproszenia niedługo na kolejną konferencję.
3
Sukces uczennic z 4b!
Uczennice klasy 4b Zuzanna Mełech oraz Antonina Kukiełka zdobyły ex aequo pierwsze miejsce w V Powiatowej Gali Talentów. Dziewczyny zaprezentowały swoją pasję, czyli gimnastykę artystyczną, przygotowały filmiki obrazujące ich zainteresowania i zostały docenione przez jury. SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW!
Dzień Dziecka
Rada Rodziców zorganizowała dla uczniów naszej szkoły wspaniały Dzień Dziecka. Najmłodsi bawili się z animatorami. Były tańce, konkursy, zadania plastyczne - jednym słowem wspaniała zabawa. Natomiast starsi uczniowie brali udział w grze terenowej, w czasie której rozwiązywali różne, bardzo ciekawe zadania. Każda klasa otrzymała od Rady Rodziców przekąski, wodę oraz przepyszne racuchy. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie wszystkich przekąsek oraz za zorganizowanie wspaniałych animacji! Panu Michałowi Rado oraz Panu Mariuszowi Michałowskiemu składamy podziękowania za ufundowanie lodów, które przyniosły dzieciom trochę ochłody w ten upalny dzień!
Bawiliśmy się doskonale! Kochani Rodzice - DZIĘKUJEMY!!!
Sprzątanie świata w Dzień Matki Ziemi i Bieg Kresowy
Już po raz siódmy Szkoła Podstawowa w Bystrzycy była współorganizatorem Biegu Kresowego.
Od siódmej rano w sobotę 27maja, a właściwie już poprzedniego dnia rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do tego wydarzenia.
Na przyjazd gości należało posprzątać okolicę, a szczególnie początek trasy biegowej prowadzącej do Ryczyna. Uczniowie wraz z nauczycielami wyposażeni w worki, rękawice i drobną przekąskę wyruszyli na „sprzątanie okolicznego świata”. W piątkowy Dzień Matki, zadbaliśmy więc o wspólną „Matkę Ziemię”, a po dobrze wykonanej pracy, przy pięknej pogodzie udało się również odpocząć i pobawić, a nawet wyżyć artystycznie tworząc piękne prace plastyczne z wyszukanych darów natury .
Uczniowie starszych klas pomagali w przygotowaniu pakietów startowych dla biegaczy, elementów wystawy o Kresach, w gromadzeniu stołów i krzeseł koniecznych do organizacji biura zawodów, depozytu dla biegaczy, miejsca Konkursu Wiedzy o Kresach oraz stoisk gastronomicznych. W sobotę rano wszystkie rzeczy musiały trafić na swoje miejsca na terenie rozległego szkolnego obiektu sportowego.
Po starcie biegaczy i chodziarzy „z kijkami”, na tartanowej bieżni za szkołą, ruszył „Bieg Małego Kresowiaka”, do którego miały zaproszenie dzieci do 11 roku życia. Każdy jego uczestnik został nagrodzony medalem i miłą nagrodą, a bieg poprowadzili ulubieńcy młodzieży – trenerzy i nauczyciele w-fu Aleksandra Szczerba i Krystian Pikaus.
W połowie trasy biegowej , przed rezerwatem archeologiczno – przyrodniczym Ryczyn, na spragnionych uczestników biegu czekała ekipa naszej młodzieży sprawnie rozdająca kubki z wodą.
Pół godziny po starcie biegaczy, na mecie już ustawiły się dziewczęta z 8 i 7 klas, w pamiątkowych koszulkach z poprzednich biegów, gotowe do wręczania medali wszystkim kończącym 10 kilometrową trasę.
Przez cały czas imprezy stanowisko depozytu, głównie dla przyjezdnych biegaczy obsługiwała Pani Elżbieta Konstanciuk, czuwając nad rzeczami powierzonymi jej opiece, na przechowanie. Również przez około 3 godziny, trwał Konkurs Wiedzy o Kresach, którego głównym celem była popularyzacja wiedzy na ich temat. Pani Krystyna Marcinkowska wytrwale zachęcała wszystkich, a głównie dzieci i młodzież do losowania pytań i odszukiwania odpowiedzi na przygotowanych planszach z krótkimi tekstami , zdjęciami i rycinami. Za prawidłową odpowiedź, czyli za zdobytą wiedzę, każdy uczestnik nawet po kilka razy, wybierał sobie nagrodę.
W Kawiarence Kresowej można było kupić różnorodne, przepyszne ciasta upieczone miedzy innymi przez kilka chętnych do takiej współpracy mam naszych uczniów oraz przez pracowników szkoły, za co należą się ukłony i podziękowania.
Rodzice naszych uczniów również startowali w zawodach oraz organizowali stoisko bystrzyckiego Koła Gospodyń Wiejskich, racząc chętnych smakowitym makaronem domowym ze szpinakiem.
Nie sposób nie zauważyć dużej pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrzycy i jej najmłodszych członków – czterech uczniów naszej szkoły, a w dużej części jeszcze niedawnych uczniów.
Wręczanie pucharów najlepszym biegaczom i kijkarzom i emocjonujące losowanie nagród zapowiadały zakończenie tej kolejnej, udanej imprezy. Jednak do zamknięcia w tym dniu szkoły, konieczne było uporządkowanie całego obiektu, dzięki małej grupie wolontariuszy, a zawsze takimi są Pani Krystyna Nowak i Pan Stanisław Frankiewicz, którzy przy współudziale dyrektora biegu Heleny Masło i współorganizatora Małgorzaty Wawrzeń posegregowali zgodnie z obowiązującymi zasadami, wszystkie zgromadzone podczas imprezy odpady.
8
Wycieczka klasy 3b
Tegoroczny Dzień Dziecka klasa 3b spędziła w Opolu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Piosenki Polskiej, gdzie za pomocą elektronicznych przewodników i dotykowych ekranów każdy mógł posłuchać piosenek polskich artystów. Wzięliśmy udział w muzycznych warsztatach oraz tworzyliśmy własną muzykę i teledyski.
Następnie udaliśmy się na spacer po opolskiej starówce, gdzie zobaczyliśmy najważniejsze zabytki, Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki, kolorowe kamieniczki położone nad Kanałem Młynówka. Odwiedziliśmy też lodziarnię i zjedliśmy pyszne lody. Kolejnym punktem było zwiedzanie Wieży Piastowskiej. Uczniowie po pokonaniu 162 schodów dotarli na szczyt wieży, skąd mogli podziwiać wspaniała panoramę miasta. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Bystrzycy.
Archiwum Aktualności